Na een dagje Brussel met mama alwaar we ons kunstminnend oog trakteerden op veel moois in het Museum voor Schone Kunsten, besloot ik al dat ik snel nog eens terug zou komen. We hadden nog niet alles gezien in het museum en in hetzelfde gebouw is ook een ander museum gevestigd dat ik eens wilde bezoeken: het Magrittemuseum.
Dus niet veel later nam ik weer mijn mama bij de arm en trokken we opnieuw naar de hoofdstad. Omdat beide musea niet zijn opgenomen in de museumpas, moesten we betalen en dat samen met het gegeven dat wij geen ochtendmensen zijn en het al ruim na de middag was, deed ons besluiten deze keer alleen voor het Magrittemuseum te gaan. En daar bleken we de rest van de dag mee vol te krijgen.
![]() |
| De carrousel van esclarmoncle |
![]() |
| de onwetende fee - portret van Anne-Marie Crowet |
Een extra reden was dat een vriend van me me recent vertelde dat dit museum voor onbepaalde tijd zou sluiten voor renovaties. Maar deze info bleek ter plaatse wat achterhaald te zijn: het museum was namelijk al gerenoveerd en ik kon vaststellen dat ze dat goed gedaan hebben.
Het Magrittemuseum is ondergebracht in hetzelfde reusachtig gebouw als het Museum voor Schone Kunsten en we moesten na het binnen treden een heel traject afleggen - gang door, lift in, trap op en af - in het gebouw om aan de ingang van het Magrittemuseum te geraken.
En er hangen echt veel werken, verdeeld over 3 verdiepingen.
De tentoonstelling vertelde me dat hij gestorven is in het jaar dat ik geboren ben en dat hij op een bepaalde moment communist werd. Ik weet dat dat in deze tijden wat raar bekeken wordt want geassocieerd wordt met dingen die wat mij betreft niet heel veel te maken hebben met echt communisme, maar - ik ga dan maar tegen de stroom in: bij mij heb je dan een streepje voor.






















Een tijd geleden vroeg ik aan iemand of ze mee wilde naar Margritte in Brussel, maar ze zei dat ze niet zoveel met zijn werk had. Na het zien van jouw verslag wil ik er eigenlijk nog steeds naartoe, dus misschien dat ik er met manlief heenga. Of alleen.
BeantwoordenVerwijderenGewoon doen! Of kom naar het KMSKA in Antwerpen want dara is nu ook een tento over hem.
VerwijderenThat looks really interesting! I'm not sure I would like all of his work, but I think you can sometimes enjoy and discuss art on a different level even if you don't like it.
BeantwoordenVerwijderenThis was a very interesting post! I liked De carrousel van esclarmoncle and also the snake like candles. Very cool.
BeantwoordenVerwijderenoh daar wil ik al lang naartoe, maar ik ging daar wel met mijn museumpas staan zwaaien. Serieus, dat zit er niet in? Pff, hoe stom. Maar zijn kunst is niet stom.
BeantwoordenVerwijderenIk hoop dat die Brusselse musea ook ooit bij de museumpas gaan horen want er zijn er daar nog een paar waar de pas niet geldt.
Verwijderen