
Februari is een sombere maand vind ik. In 2011 schreef ik 2 blogartikelen vol ergernissen. Dat komt ervan met al die somberheid :D .
Het ging over 2 thema's waar ik me ook vandaag de dag - misschien nog zelfs meer dan toen al - zeer zeer erg aan erger.
Fietsergernissen
Zo maakte ik een opsomming van ergernissen die samenhangen met fietsen. En als ik dat lijstje bekijk, kan ik er 15 jaar later helaas geen enkele afstrepen. Er zijn er alleen nog bijgekomen. Spookrijdende fietsers, 1 van de ergste vind ik, staat zelfs niet in de opsomming. Geen idee waar dat aan ligt, ik kan me niet voorstellen dat dat toen niet voorkwam. Of misschien was het nog niet zo algemeen verspreid dat het me stoorde?
Sinds dat artikel ben ik overigens al een paar keer slachtoffer geweest van medeweggebruikers die zich niet aan de verkeersregels hielden: zo werd ik op het fietspad frontaal aangereden door een fietser die al spookrijdend op het voetpad vanachter een camionet het fietspad kwam opgevlogen en me zei dat ze zeer opgelucht was dat ik niet in een auto zat. En nog niet zo lang geleden belandde ik met fiets op de rijbaan na een val door een opengegooide autodeur. Die chauffeur vond dat ik maar op tijd had moet remmen en was vooral bezorgd over de eventuele schade aan haar deur. Ik had geluk dat er op de moment dat ik viel net geen auto kwam aanrijden want ik zou er onder gevallen zijn.
Over verkeersveiligheid kan ik echt een serieus boompje opzetten. Ik kan het overigens ook niet laten om medefietsers te attenderen op hun overtredingen - ik word in het beste geval enkel uitgescholden als ik dat doe. En ik ben zelf zo strikt mogelijk wat betreft het naleven van verkeersregels wat me de mogelijkheid geeft om te getuigen dat dat echt geen moeite kost en veel veiliger is.
En paar jaar later schreef ik trouwens nog eens een artikel over dit thema.
Hondeneigenaren en hun gedrag
Een ander stokpaardje van me kreeg in dit blogartikel een plekje. En ook daar kan ik met gemak een flinke boom over opzetten. Het gedrag waarvan ik getuig in dat artikel is overigens van dezelfde aard als het gedrag waarover ik het had in mijn artikel over fietsergernissen: het gaat telkens om mensen die - naast het vierkant negeren van wetten - totaal geen rekening houden met anderen rondom zich en dat zonder gène doen. Honden zorgen voor heel wat overlast en dat heeft vooral zijn oorsprong bij hun eigenaren. Ik krijg wel eens het verwijt een hondenhater te zijn, maar dat klopt echt niet. Het probleem zijn niet de honden. Wel de eigenaren. En ook dat probleemgedrag lijkt toe te nemen. Ik reageer ook in dit geval altijd als ik kan. Ik spreek eigenaren die hun hond laten plassen in mijn voortuin of die hun hond loslaten altijd aan. En ook hier weer leidt dat tot in het beste geval scheldpartijen en 1 keer zelfs een vuist tot een centimeter voor mijn neus. Er zijn uiteraard een hoop hondeneigenaren of medeweggebruikers die zich niet zo gedragen, maar het aantal dat overlast veroorzaakt neemt toch echt wel toe. Of zien jullie dat anders?
Het gedrag van mensen die ik in deze 2 artikelen beschrijf is het gedrag dat volgens mij mee onze samenleving ziek maakt. Je kan dat gedrag verder opentrekken naar andere thema's en dan kom je bij racisme, homofobie, islamofobie, enz terecht. Allemaal het gevolg van mensen die vinden dat ze geen rekening moeten houden met anderen. Die houding als basis voor je gedrag op het openbaar terrein is overigens helemaal het tegengestelde van hoe ik dat zelf doe. Ik probeer geen gedrag te vertonen dat hinder veroorzaakt: ik volg verkeersregels, gooi geen afval op straat, maak geen lawaai op straat, graai niet, maak niks stuk, ... .
Met dat lopen waar ik het in dit blogartikel over heb ben ik opgehouden op aanmanen van een arts omdat dat niet de beste sport is als je chronisch ontstoken achillespezen hebt ;) . Ik zou het anders misschien toch nog eens een keertje moeten proberen vind ik. Want het laatste jaar kom ik bijzonder weinig in het park aan de overkant en sporten doe ik momenteel ook al niet.
Maar in februari 2011 was er ook ruimte voor plezantere dingen hoor. Creatieve dingen bijvoorbeeld.
Zo probeerde ik de somberte wat kleur te geven met een collectie kleurige oorbellen. Het valt me op hoeveel bellen ik al heb weggegeven of verkocht want van deze collectie heb ik er geen enkel meer. De ketting met gehaakte kralen heb ik denkelijk misschien wel nog. Maar ik draag tegenwoordig zelden halssnoeren, dus ik weet niet zo goed waar ze dan zou kunnen liggen. Ik maakte ook 2 paar oorbellen met zwarte metalen onderdelen. Dat paste al wat beter bij het weer ;). En samen met wat vriendinnen stortte ik me op fimoklei en maakte ik daar kralen mee. Ik heb er daar nog wat van liggen zelfs.
Februari is ook Valentijnsmaand en daar maakte ik gebruik van om eens wat persoonlijker te vertellen over hoe het met liefde in mijn leven ging. Ik was toen nog single en dat vond ik helemaal niet erg. Ik vond het ook niet erg toen ik in 2012 mijn huidige partner (terug) tegen het lijf liep en sindsdien heb ik een LAT-relatie met hem. Na die éne keer (daar moet je het artikel van toen maar voor lezen) besloot ik namelijk dat ik echt niet meer wilde samenwonen (in het artikel staat een citaat dat uitlegt waarom ik dat moeilijk vind) en dat zal wellicht niet gauw veranderen. Vanuit blogland kreeg ik zelfs een Valentijnskadootje! Dat was heel plezant! Vriendin Latifa showde het voor op de foto.
Blogland was toen een pak 'socialer' dan nu, met awards, veel reacties op mekaars blogartikels en weggevertjes. Dat bleek ook in Februari 2011. Naast de valentijnsweggever die ik won, kocht ik ook nog plezante kaartjes van medeblogger (diegene waardoor ik blogs ontdekte en er ook eentje begon) Nicole, zette ik nog een kleurrijke en creatieve medeblogger in de kijker (al vind ik hetgeen ze toen maakte vandaag eigenlijk niet meer zo mooi, oeps ... ) , en werd ik door een blogger die haar blog al lang weer verwijderde bedeeld met een award.
En bij deze zijn we helemaal klaar voor maart 2011!
Geen opmerkingen:
Een reactie posten
Kan je niet reageren? Mail me! If you are unable to comment? Contact me!
bollekes.met.gaatjes.en.koordjes(at)gmail.com