Ook in Sevilla nam ik wat sfeerfoto's by night.
Voor diegenen die hier niet vaak meelezen en me dat nog niet hebben weten vertellen: ik doe dat graag, foto's maken in het donker. Ik hou van de nacht namelijk. Ook van de dag hoor, maar de nacht heeft bij mij een streepje voor. Ik hou van de rust van de nacht. Zelfs als het dan druk is op straat zoals in Sevilla het geval was, hangt er toch een vorm van rust. De stress van het dagelijkse leven, het "moeten", valt dan voor een groot stuk weg en ik voel me dan relaxter en vrijer.
Er zijn ook minder prikkels, alleen al omdat je minder ver kan zien omdat het donker is. Ik kan me dan ook beter concentreren op wat ik dan doe.
In mijn schooltijd studeerde ik vaak 's nachts, zeker toen ik in het hoger onderwijs zat. Tijdens de dag lukte me dat niet, ik kwam dan niet verder dan een blad of 5. Ik begon na het nieuws om 8 uur en blokte door tot ik naar het examen moest. En tijdens die nacht kon ik een hele cursus tot mij nemen. Na het examen ging ik slapen tot de avond weer viel.
Ik ga deze manier van studeren niet promoten, wellicht zijn er betere manieren. Maar voor mij werkte dit bijzonder goed. Ik heb er mijn diploma mee behaald ;) .
Dat terzijde, want het gaat hier vandaag eigenlijk over Sevilla in het donker.
Het is niet dat we tijdens onze reisjes het nachtleven induiken. Daar hebben we niet zoveel zin meer in, mijn uitgaansdagen waren zeer plezant maar zijn ook voorbij. Maar ik loop wel graag eens wat rond in het donker als we op vakantie zijn.
Ik was vooral benieuwd naar foto's van het Spaans plein by night, maar die bewaar ik voor een apart artikel. Vandaag gewoon wat sfeerbeelden uit de stad.
Zoals je kan zien is Sevilla in het donker ook zeer levendig. Volle terrasjes en veel volk op straat, en de Spanjaarden zijn erg luidruchtig, dus dat lawaai moet je er maar bijdenken als je de foto's bekijkt.
En ook 's nachts is de stad mooi... . Zoals verwacht ;) .
Geen opmerkingen:
Een reactie posten
Kan je niet reageren? Mail me! If you are unable to comment? Contact me!
bollekes.met.gaatjes.en.koordjes(at)gmail.com